i ching permainu knyga

Kraujažolės Stiebų Metodas

Šis metodas išsamiai paaiškintas permainų knygos vertime. Štai teksto santrauka, leidžianti atlikti būrimą.

Su orakulu konsultuojamasi naudojant kraujažolių stiebus. Šiam tikslui naudojama penkiasdešimt stiebų (žr. išsami informacija apie kraujažoles).

Kraujažolių stiebų metodas atliekamas su kraujažolių stiebais, tačiau galima naudoti ir kitas džiovintas žoles. Norėdami pasiruošti, patys surinkite ir išdžiovinkite kraujažolių stiebus (arba kitą augalinę medžiagą). Svarbu, kad stiebai būtų pakankamai aukšti ir tiesūs. Kai jie išdžius, supjaustykite juos maždaug 10 cm ilgio gabalėliais.

Vienas iš jų atidedamas į šalį ir daugiau nevaidina jokio vaidmens. Likę 49 stiebai pirmiausia padalijami į dvi krūvas (atsitiktine tvarka). Tada iš dešinės rankos krūvelės paimamas vienas stiebas ir įdedamas tarp kairės rankos bevardžio ir mažojo piršto.

Tada kairės rankos krūvelė dedama į kairę ranką, o dešine ranka iš jos imami ryšulėliai po 4, kol lieka 4 ar mažiau stiebų. Šis likutis dedamas tarp kairės rankos bevardžio ir viduriniojo pirštų. Toliau dešinės rankos krūvelė skaičiuojama ketvertukais, o likutis dedamas tarp kairės rankos viduriniojo ir rodomojo pirštų.

Dabar tarp kairės rankos pirštų esančių kotelių suma yra 9 arba 5. (Įvairios galimybės yra 1 + 4 + 4, arba 1 + 3 + 1, arba 1 + 2 + 2, arba 1 + 1 + 1 + 3; vadinasi, skaičių 5 gauti lengviau nei skaičių 9.)

Pirmą kartą skaičiuojant stiebus, pirmasis stiebas, laikomas tarp mažojo ir bevardžio piršto, nelaikomas papildomu, todėl skaičiuojama taip: 9 = 8 arba 5 = 4. Skaičius 4 laikomas pilnu vienetu, kuriam priskiriama skaitinė vertė 3. Kita vertus, skaičius 8 laikomas dvigubu vienetu ir jam priskiriama tik skaitinė vertė 2. Todėl, jei pirmą kartą suskaičiavus lieka 9 stiebeliai, jie skaičiuojami kaip 2; jei lieka 5, jie skaičiuojami kaip 3. Šie stiebeliai dabar atidedami į šalį.

Tada likusieji stiebai vėl surenkami ir padalijami iš naujo. Dar kartą paimamas stiebelis iš dešinėje esančios krūvelės ir padedamas tarp kairės rankos bevardžio ir mažojo piršto; tada stiebeliai suskaičiuojami kaip ir anksčiau. Šį kartą likusių stiebų suma yra 8 arba 4. Galimi deriniai yra 1 + 4 + 3, 1 + 3 + 4, 1 + 1 + 2 arba 1 + 2 + 1, taigi šį kartą tikimybė gauti 8 arba 4 yra vienoda. 8 skaičiuojamas kaip 2, o 4 – kaip 3.

Procedūra atliekama trečią kartą su likusiais stiebeliais, ir vėl likusių stiebų suma yra 8 arba 4.

Dabar iš kiekvienam iš trijų sudėtinių likučių priskirtų skaitinių verčių sudaroma linija.

Jei suma yra 5 (= 4, reikšmė 3) + 4 (reikšmė 3) + 4 (reikšmė 3) + 4 (reikšmė 3), gauta skaitinė vertė yra 9, vadinamasis senasis jangas. Tai tampa teigiama linija, kuri juda, todėl aiškinant atskiras linijas į ją reikia atsižvelgti. Ji žymima simboliu O arba O.

Jei sudėtinių liekanų suma yra 9 (= 8, reikšmė 2) + 8 (reikšmė 2) + 8 (reikšmė 2) + 8 (reikšmė 2), galutinė reikšmė yra 6, vadinamoji senoji jin. Tai tampa neigiama linija, kuri juda, todėl į ją reikia atsižvelgti aiškinant atskiras linijas. Ji žymima simboliu – X – arba X.

Jei suma yra

9 (2) + 8 (2) + 4 (3)
arba 5 (3) + 8 (2) + 8 (2) = 7
arba 9 (2) + 4 (3) + 8(2)

gaunama 7 reikšmė, vadinamoji jaunoji jang. Tai tampa teigiama linija, kuri yra ramybės būsenoje, todėl aiškinant atskiras linijas į ją neatsižvelgiama. Ji žymima simboliu ____ .

Jei suma yra

9 (2) + 4 (3) + 4 (3)
arba 5 (3) + 4 (3) + 4 (3) + 8 (2) = 8
arba 5 (3) + 8 (2) +4 (3)

gaunama vertė 8, vadinamoji jaunoji yin. Tai tampa neigiama linija, kuri yra ramybės būsenoje, todėl aiškinant atskiras linijas į ją neatsižvelgiama. Ji žymima simboliu
__ __ .

Ši procedūra kartojama šešis kartus, ir taip sudaroma šešių pakopų heksagrama.

 

kraujažolių stiebai būrimui (permainų knyga)